PL +48 603 877 471  MX +52 984 208 4036 

Tulum

Playa Del Carmen

Cancun

Dlaczego warto wybrać
Nieruchomości w Riviera Maya

Riviera Maya to region Meksyku na półwyspie Jukatan, ciągnący się przez 120 kilometrów na południe od Cancun. Otulony jest turkusowym morzem karaibskim, nad którym codzienne wschody słońca zapierają dech w piersi. Zapoznaj się z głównymi atrakcjami w regionie i przekonaj się, jak duże perspektywy ma inwestycja w Meksyku!

Raj dla nurków


Największa rafa koralowa na półkuli zachodniej tylko na wyciągnięcie ręki! Odkrywaj podwodny świat żółwi morskich, rekinów wielorybich, płaszczek, tysięcy gatunków ryb i koralowców

Cenoty


Naturalne studnie z krystalicznie czystą wodą, w których można nurkować i podziwiać kształtujące się przez wieki skały. Otoczone pierwotną fauną i florą, kryjącą w zaroślach małpy i legwany. Obcowanie z dziką naturą jest tu łatwiejsze niż gdziekolwiek indziej!

Kuchnia meksykańska


Tacos, tamales, chilaquiles, quesadillas, enchiladas, guacamole, marquesitas… Wymieniać można bez końca! I bez końca na uliczkach większych miast czy mniejszych miasteczek ciągną się stoiska z lokalnym street foodem. A na amatorów restauracji czekają setki knajp, kawiarni i prestiżowych lokali najlepszych szefów kuchni!

Tequila i Mezcal


Każdy meksykanin powie na wstępie, że tequila to jeden z rodzajów mezcalu. A potem jeszcze więcej, łącznie z całą historią powstawania tego trunku, gdyż to ich skarb narodowy. Mezcal, praktycznie niedostępny w Europie, jest nazywany płynnym złotem z agawy. To smak Meksyku, który zakręci każdemu w głowie!

Skoki ze spadochronem


Na lotnisku w Playa del Carmen można wystartować w przestworza, aby skoczyć ze spadochronem mając piękny widok na wybrzeże karaibskie. To świetny pomysł na prezent dla ukochanej osoby albo spełnienie swojego marzenia o niezapomnianym przeżyciu!

 

Ruiny


Jeden z cudów świata w sąsiedztwie? Tak, na Jukatanie to możliwe! Chichén Itzá to prekolumbijskie miasto założone przez Majów, które jest punktem obowiązkowym każdego turysty. A oprócz tego warta odwiedzenia jest Zona Arqueologica w Tulum, Coba, Uxmal… Prawdziwa gratka dla fanów historii i kultury!

 

Parki rozrywki


Riviera Maya oferuje kilka bardzo dużych parków tematycznych (Xcaret, Xenses, Xplor, Xel-Ha, Xoximilco i więcej), w których każdy znajdzie coś dla siebie. Dla pasjonatów adrenaliny dostępne są liczne trasy tyrolkami pośród dżungli, spływy tratwami, podróże amfibiami czy rafting. Dla amatorów spokojniejszych doznań: pawilon motyli, akwarium, muzyczne przedstawienia w amfiteatrze, wodne place zabaw dla dzieci czy zwiedzanie lasu namorzynowego.

Sporty wodne


W Meksyku z morza karaibskiego korzystać można na całego! Kitesufing, windsurfing, żeglarstwo, stand-up paddle, wakeboarding… Pasjonaci wody mogą z niej nie wychodzić całymi dniami!

Wyspy


Region obfituje w urocze wysepki, które są łatwo dostępne nawet na jednodniowy wypad za miasto. Cozumel z najlepszymi warunkami do snorkelingu, na który dopłyniecie promem z Playa del Carmen. Isla Mujeres z najbardziej przejrzystą wodą, na którą popłyniecie katamaranem z Cancun. A także Holbox, która odwdzięcza się za trochę dłuższą podróż niezastąpionym karaibskim klimatem i zachodami słońca jak z filmów!

Pola golfowe


Dla amatorów sportu przez okrągły rok czynnych jest kilkanaście obiektów golfowych wzdłuż całego wybrzeża. Weź ze sobą sprzęt lub wypożycz na miejscu i ciesz się jednymi z najlepszych pól na świecie. Nie umiesz grać, a chcesz zacząć? Nic straconego! Są dostępne kursy dla początkujących.

Delfinarium


Na wybrzeżu Riviera Maya w miejscowości Puerto Aventuras masz możliwość obcowania z delfinami. Wspólne pływanie i zabawa z tymi niesamowitymi stworzeniami pozostawi to doświadczenie w pamięci na zawsze!

Plaże


Karaibskie plaże nie mają sobie równych! Biały i drobny piasek, palmy kokosowe dające trochę cienia… Oraz ciepła woda dochodząca do 29 stopni Celsjusza, w której z przyjemnością się zanurzysz na dłużej.

To wszystko sprawia, że Riviera Maya jest jednym z najczęściej odwiedzanych kurortów na świecie! Ciężko znaleźć jakikolwiek inny zakątek na kuli ziemskiej, który oferuje aż tyle atrakcji, dobrodziejstw natury i skarbów kulturowych.