PL +48 603 877 471  MX +52 984 208 4036 


sprawdź jak wygląda

Zakup mieszkania w Meksyku

Procedura zakupu

Inwestycja w Meksyku jest szybka, opiera się na jasnych zasadach i nie wymaga wielu formalności.

1

Wybór nieruchomości

Poszukiwania idealnej nieruchomości rozpoczynamy od szczegółowego wywiadu na temat potrzeb inwestorów. Następnie przesyłamy wszystkie dostępne propozycje, które spełniają wymagania przyszłych nabywców. Kiedy już zawęzimy obszar interesujących inwestora inwestycji, kupujący mogą przylecieć do Meksyku na przygotowany przez nas darmowy tour po rezydencjach, aby dokonać ostatecznego wyboru „na żywo”. Pomagamy w tym czasie w razie potrzeby w organizacji transportu z lotniska, zakwaterowaniu oraz ciekawym spędzeniu czasu na Riviera Maya.

2

Wizyta rekonesansowa

Proces kupna nieruchomości aż do podpisania aktu notarialnego można również zrealizować całkowicie ONLINE. Przygotujemy dla inwestorów materiały wideo przedstawiające stan nieruchomości, okolicy, wykończenia wewnątrz apartamentu, oraz prześlemy naszą opinię jako specjalistów na temat oglądanej inwestycji.

3

Złożenie oferty

Kiedy jesteśmy zdecydowani na konkretną rezydencję, składamy ofertę cenową. Współpracując z naszym biurem inwestorzy mają dostęp do większych rabatów ze względu na ilość zakupywanych przez nas nieruchomości. Dzięki temu możemy zaproponować naszą cenę z dodatkowym upustem, a nie cenę ofertową.

4

Wpłata zaliczki w wysokości 5000 USD

Podstawą rezerwacji wybranej przez nas nieruchomości jest wpłata zaliczki dla dewelopera. W większości przypadków wynosi ona 5000 USD (może być wyższa przy inwestycjach luksusowych). Warto zaznaczyć, że z łatwością wykonamy przelew z każdego konta walutowego w Polsce na konto w amerykańskiej walucie. Jeśli inwestor rozmyśli się z podpisania kontraktu, zaliczka jest w 100% zwrotna.

5

Due Diligence

Zaliczka rezerwacyjna daje nam 2 tygodnie czasu na opracowanie Due Diligence dla inwestora oraz wprowadzenie zmian w kontrakcie, jeśli tego wymaga. Przy każdej transakcji współpracujemy z kancelarią prawną specjalizującą się w zakupie nieruchomości przez Bank Trust. Oceniają oni legalność inwestycji i jej dokumentację, a także stan prawny dewelopera i jego kondycję finansową. Dochodzenie zakończone jest raportem z rekomendacją bądź odmową rekomendacji interesującej kupującego inwestycji.

6

Podpisanie kontraktu

Kiedy kontrakt jest gotowy, deweloper sprawdzony, a inwestor zdecydowany na zakup nieruchomości, przechodzimy do podpisania Promise Agreement to Constitute a Trust. Podpisanie kontraktu odbywa się przez bezpieczną aplikację DocuSign, w związku z tym klienci mogą zrobić to z Polski.

7

Wpłaty wg harmonogramu

W zależności od stanu nieruchomości (przedsprzedaż czy gotowa do odebrania) są możliwe różne harmonogramy wpłat. Najczęściej jest to kwestia do indywidualnego ustalenia z deweloperem. Przy inwestycjach PRE SALE możemy rozbić płatność na kilka takich samych transferów. Przy inwestycjach gotowych do odebrania, jest to jedna do maksymalnie dwóch transzy. Ważne, aby wszystkie wpłaty były z konta bankowego nabywcy nieruchomości.

8

Odbiór kluczy

Kiedy klienci wpłacili już całą kwotę wartości nieruchomości deweloperowi i jest ona gotowa do odbioru, następuje przekazanie lokalu. Jeśli inwestorzy nie mogą lub nie mają potrzeby być przy tym procesie, możemy zrobić to za nich. W obecności przedstawiciela dewelopera inwentaryzujemy lokal zgodnie z wyposażeniem załączonym do kontraktu, sprawdzamy jakość podłączeń, wykonanie mebli, zgłaszamy ewentualne skazy, uszkodzenia lub niedoróbki.

9

Akt notarialny

Od odebrania kluczy do podpisania aktu notarialnego upływa 4 do 6 miesięcy. W tym czasie prawnicy i notariusz przygotowują dokumenty, zakładają Bank Trust, opłacają podatki, następuje zapis do Public Registry of Property. Na podpisaniu tego dokumentu inwestorzy muszą się stawić osobiście, bądź w wyjątkowych sytuacjach asygnować nas na podstawie pełnomocnictwa zawartego w Meksyku.

Procedura zakupu

Inwestycja w Meksyku jest szybka, opiera się na jasnych zasadach i nie wymaga wielu formalności.

Koszty i opłaty

Nie pobieramy prowizji od kupującego! Koszty stałe to podatek oraz obsługa prawno-notarialna.

Sprawdź jakie poniesiesz koszty i opłaty

Od rozpoczęcia procesu poszukiwania wymarzonej nieruchomości po podpisanie kontraktu naszą prowizję pokrywa sprzedający!

Podatki i opłaty urzędowe są stałe, pokrywa je każdy kupujący i obliczane są na podstawie wartości nieruchomości. Razem z kosztami obsługi prawno-notarialnej jest to około 8% całej wartości inwestycji.

Dodatkowym kosztem dla każdego obcokrajowca zakupującego nieruchomość w Meksyku (50km od wybrzeża i 100km od granicy) jest Bank Trust. Meksykański bank jest powiernikiem przed krajem, ale inwestor jako PEŁNOPRAWNY właściciel nieruchomości ma prawa do zarządzania swoją inwestycją według woli – może ją wynająć, sprzedać, przenieść własność. Za jego założenie inwestor płaci jednorazowo 2000 USD, w czym zawarta jest już pierwszoroczna opłata za jego obsługę. Coroczny koszt prowadzenia Bank Trust to około 500-650 USD.

Jeśli chcesz całkowicie powierzyć nam proces obsługi harmonogramu wpłat po kontrakcie, odbioru lokalu, obsługi kontaktu z prawnikami i notariuszem aż do podpisania w twoim imieniu aktu, koszt takiej usługi to 2% wartości kontraktu.

Koszty i opłaty

Nie pobieramy prowizji od kupującego! Koszty stałe to podatek oraz obsługa prawno-notarialna.

Zwrot z inwestycji

Ciesz się comiesięcznymi wpływami na konto z tytułu wynajmu twojego apartamentu!

Zarabiaj nawet 3x więcej niż w innych krajach

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz darmowy ebook o inwestycjach na Riviera Maya. Porównujemy tam kwoty zwrotu z inwestycji w Polsce, Hiszpanii i Meksyku. Inwestując z nami zarobisz do 3 razy więcej niż w innych krajach!

Zwrot z inwestycji

Ciesz się comiesięcznymi wpływami na konto z tytułu wynajmu twojego apartamentu!